FFP/KN/N vs RespiPro

Filtrēšanas efektivitāte pret draudiem kuri ir “gaisa pilienos” (ar klepu, siekalām utt.)

Respirators KN95/N95/FFP2 (bez vārsta)
Filtrēšanas efektivitāte
Respirators FFP3 (bez vārsta)
Filtrēšanas efektivitāte
RespiPro FFP2
Filtrēšanas efektivitāte

Filtrēšanas efektivitāte pēc 30 minūtēm izmantošanas. Kāpēc tā ir ? Izlasiet īsu zinātnisko rakstu beigās

Respirators KN95/N95/FFP2 (bez vārsta)
Respirators FFP3 (bez vārsta)
RespiPro FFP2 (līgstoša izmantošana)

Filtrēšanas efektivitātevirusi kuri ir gaisa” (sezonas vīrusi, patogēnu, putnu gripas, SARS, MERS, grupa A vīrusi, ieskaitot COVID-19 un citiem bīstamiem patogēniem, alergēnu un mikroorganismiem gaisā)

Respirators KN95/N95/FFP2 (bez vārsta)
Filtrēšanas efektivitāte
Respirators FFP3 (bez vārsta)
Filtrēšanas efektivitāte
RespiPro FFP2
Filtrēšanas efektivitāte

Filtrēšanas efektivitāte pēc 30 minūtēm izmantošanas. Kāpēc tā ir ? Izlasiet īsu zinātnisko rakstu beigās

Respirators KN95/N95/FFP2 (bez vārsta)
Respirators FFP3 (bez vārsta)
RespiPro FFP2 (līgstoša izmantošana)

Augsts komforta līmenis valkājot un brīvi elpojot.

Respirators KN9*/N9*/N100/FFP2|3 (bez vārsta)
RespiPro FFP2

Respiratori pret RespiPro maskām: kā viņi jūs aizsargā ?

Diemžēl koronavīrusa pandēmija ir radījusi arī dažus elpošanas aizsardzības mītus, kas izplatījušies līdz ar pandēmiju. Šie mīti īpaši attiecas uz FFP3 respiratoriem un to piemērotību medicīniskai lietošanai. Cik efektīvi un droši šie respiratori faktiski ir salīdzinājumā ar RESPILON sejas maskām ?

Parasto respiratoru problēma ir tā, ka to efektivitāte ir atkarīga no elektrostatiskās filtrēšanas. Pēc kontakta ar šķidrumiem vai gaisa mitrumu filtra elektrostatiskais lādiņš tiek ļoti ātri izlādēts, kas ievērojami samazina tā efektivitāti. Ja vēlaties palikt aizsargāts, pēc apmēram 30 minūšu lietošanas jums jānoņem respirators no sejas, un pēc tam, kad filtrs ir isžuvis, tā efektivitāte atkal palielināsies, un jūs varat to atkal uzlikt. Daži ražotāji atrisina šo problēmu, pievienojot aktīvās ogles slāni, kas absorbē mitrumu un pagarina filtra kalpošanas laiku un efektivitāti. Neskatoties uz to, ražotāji bieži norāda atšķirīgus aktivētās ogles izmantošanas iemeslus.

Elektrostatiska filtrācija (FFP / KN / N respiratori), salīdzinot ar RespiPro mehānisko filtru.

Salīdzinājumam – Respilon filtru efektivitāte ir balstīta uz mehānisku principu, tāpēc tie darbojas tik labi pat pēc saskares ar mitrumu. Ir arī saprātīgi atzīmēt, ka elpošana jau izraisa mitrumu. Tas nozīmē, ka persona, izmantojot parasto respiratoru uzliekot un elpojot, jau samazina aizsardzības līmeni, ko var piedāvāt parastais respirators. Bet Respilon filtrs, pateicoties blīvumam un nanošķiedru materialam, joprojām nodrošina augstākās klases filtrēšanu. Respilon respiratoru filtrēšanas efektivitāte pat palielinās, kad cilvēks nēsā mūsu respiratoru, jo noķerto gaisa daļiņu dēļ filtrs kļūst blīvāks, bet ne tik lielā mērā, lai samazinātu filtra elpojamību.

Ja vēlaties pasargāt sevi no vīrusiem, izmantojot standarta IAL respiratoru, FFP3 sertificēts respirators (saskaņā ar ES EN 149) ir vienīgāis kurš to vares nodrošinat. Kā vienīgais produkts šajā kategorijā, visticamāk, viņš var nodrošināta vīrusu filtrēšanu. Tomēr jāatzīmē, ka respiratori galvenokārt ir paredzēti kā aizsargaprīkojums strādniekiem un profesionāļiem, kas nozīmē, ka tie ir īpaši pārbaudīti, lai efektīvāk filtrētu cietās vai šķidrās daļiņas, nevis mikroorganismus. Viņu spēja pārtvert vīrusus netika ņemta vērā, izstradajot respiratoru, un ES standarti pat neprasa šādu funkcionalitāti.

Informācija, ka FFP3 respiratori nodrošina aizsardzību pret vīrusiem, drīzāk ir “vēlme”, kuras pamatā ir šāds pieņēmums: ja produkts aizstur parafīna eļļu (vienu no testa vielām), tas aizsturr arī vīrusus. Kopumā var daļēji secināt, ka, ja respirators aizstur eļļu, tas nobloķe arī mikroorganismus. Tā kā tie pārvietojas pa gaisu ka pilieni, kas veidojas klepojot, runājot un elpojot, pateicoties blīvumam, lielākā daļa FFP3 respiratoru faktiski var aizsturet vīrusus. Bet tas ir iespējams tikai FFP3 respiratoriem pateicoties gaisa caurlaidībai un elektrostatiskās filtrācijas efektam, filtram šaja gadījumā jābūt ļoti biezam un blīvam, lai nodrošinātu pienācīgu aizsardzības līmeni un vieglu elpošanu. Savukart Respilon nanošķiedru respirators ar savu fizisko blīvumu var vienkārši aizturet vīrusus un mikroorganismus.

Respiratoru vārstu problemas

Parasti FFP2 un FFP3 respiratoriem ir tā sauktais izelpas vārsts, lai cilvēks ikdienas valkajot respiratoru aktivitāšu laikā varētu vieglak elpot. Bet vārsts kļūst par vāju vietu, ja to lieto, lai pasargātu sevi no vīrusiem un baktērijām, jo ​​pēc dažām stundām patogēni var iekļūt tajā. Vārsts nav paredzēts filtrēšanai, bet gan gaisa mitruma samazināšanai – tas uztur respiratoru sausu un palīdz palielināt tā elektrostatiskās filtrēšanas efektivitāti. Tajā pašā laikā tas palielina lietotāja komfortu – jo augstāka ir produkta klase, jo mazāka ir produkta gaisa caurlaidība bez vārsta. Tādējādi vārsts palīdz atbrīvot respiratoru no silta gaisa iekšpusē (nav nejaušība, ka tas tiek īpaši izmantots darbam vietās ar karstiem un mitriem apstākļiem, piemēram, stikla rūpnīcās vai metalurģijas rūpnīcās).

Lai pasargātu sevi pret mazām cietām daļiņām (putekļiem, smogu, ziedputekšņiem), kurām nevajadzētu iekļūt cilvēka elpošanas traktā, labi piemērots FFP3 respirators ar izelpas vārstu. Šie produkti kā aizsargaprīkojums profesionāliem mērķiem nav paredzēti kā aizsardziba no virusiem. No pirmā acu uzmetiena tā ir maznozīmīga detaļa, taču, ņemot vērā to pašreizējo lietojumu aizsardzībai pret koronavīrusu, tā kļūst par ļoti nopietnu problēmu.

Nav nejaušība, ka attiecīgie standarti nosaka medicīniskiem nolūkiem paredzētu aizsargaprīkojumu (sejas masku) kā tādu, kas galvenokārt paredzēts citu cilvēku aizsardzībai no lietotāja. Lai paši neizplatītu baktēriju daļiņas starp pacientiem, ārsti un slimnīcas darbinieki visbiežāk izmanto sejas maskas. To darot, viņi mēģina novērst gadījumus, kad ārsts pats ir slims, bet viņi par to vēl nezina – viņiem nav simptomu, bet persona / pacients var inficēties, un tas ir bīstami cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu.

Kā pasargāt veselības aprūpes darbiniekus un pacientus

Apkopojot iepriekš minēto, FFP3 respirators, kuram parasti jābūt izelpas vārstam, nav piemērota aizsardzības ierīce medicīniskiem nolūkiem. Tas var nodrošināt zināmu ārsta aizsardzību, bet tas neattiecas uz apkārtējiem. Potenciāli inficēts medicīnas personāls var izplatīt infekciju caur izelpas vārstu – neapzināti, bet nekontrolējami un daudz lielākā koncentrācijā.

Pielietosim šos atklājumus pašreizējai situācijai: ārsts nezina, ka ir inficējies (neatkarīgi no iemesla), un pārbauda cilvēkus, kuriem ir aizdomas par koronavīrusu infekciju. Ja testa rezultāti ir negatīvi, dodoties uz slimnīcu, viņiem rodas nevajadzīgs iespējamās infekcijas risks no ārsta, kuru “aizsargā” respirators. Šis nevajadzīgais risks galvenokārt skar cilvēkus ar novājinātu imūnsistēmu, gados veci cilveki, vēža slimniekus pēc ķīmijterapijas, cilvēkus ar cistisko fibrozi, cilvēkus ar hronisku astmu utt. Tāpēc mēs apgalvojam, ka medicīnas personālam jāpārtrauc lietot respiratorus ar izelpas vārstiem.

Neskatoties uz to, pat respiratoriem bez izelpas vārsta ir daudz trūkumu: parasti to gaisa caurlaidība ir nepietiekama (caur tiem ir grūti elpot), tie bieži jāmaina un jāļauj nožūt, tie nav ērti (svara, stīvuma, elastības trūkuma dēļ), proporcijas dēļ tos nav viegli uzglabāt, kā arī tie nav vieni no lētākajiem variantiem. Nanošķiedru respirators dod mehānisko aizsardzibu jo noķer un bloķe sīkas daļiņas kuras ir gaisa – kā miniatūrs siets. Tie ir lētāki nekā FFP3 respiratori un paliek efektīvi neatkarīgi no mitruma. Pateicoties nanošķiedru lielajam blīvumam, filtrs var būt daudz plānāks nekā standarta respiratora filtri, tāpēc lietotais var daudz vieglāk elpot, izmantojot mūsu Respilon sejas maskas.